Game
Community
Leagues
Help
12 coaches online • Server time:
07:03
* * *
Did you know?
The brightest star is
debog
with 2031 SPPs.
Log in
Recent Forum Topics
Designer's Comm...
Why did GW nerf guar...
Request to Maintain ...
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS
(
Show all rounds
)
Round 1
Mousillon Might (Oly)
Bastonne Watchmen.Old
2
1
Rochefort Garrison
Saint Lev Swashbucklers (f)
2
2
-Artois Chimpanzees-
Parravon Pinnacles
1
1
Carcassonne Paladins
Broekwater Brawlers
3
2
Round 2
Carcassonne Paladins
Rochefort Garrison
2
1
-Artois Chimpanzees-
Mousillon Might (Oly)
0
2
Broekwater Brawlers
Saint Lev Swashbucklers (f)
1
1
Parravon Pinnacles
Bastonne Watchmen.Old
0
2
Round 3
-Artois Chimpanzees-
Broekwater Brawlers
1
2
Mousillon Might (Oly)
Saint Lev Swashbucklers (f)
1
1
Carcassonne Paladins
Parravon Pinnacles
1
1
Rochefort Garrison
Bastonne Watchmen.Old
0
1
Round 4
Carcassonne Paladins
-Artois Chimpanzees-
2
1
Parravon Pinnacles
Broekwater Brawlers
0
1
Saint Lev Swashbucklers (f)
Bastonne Watchmen.Old
1
1
Mousillon Might (Oly)
Rochefort Garrison
2
0
Round 5
Broekwater Brawlers
Bastonne Watchmen.Old
1
0
-Artois Chimpanzees-
Rochefort Garrison
3
2
Carcassonne Paladins
Mousillon Might (Oly)
1
2
Parravon Pinnacles
Saint Lev Swashbucklers (f)
0
0
Round 6
-Artois Chimpanzees-
Bastonne Watchmen.Old
2
0
Broekwater Brawlers
Rochefort Garrison
2
0
Carcassonne Paladins
Saint Lev Swashbucklers (f)
1
1
Parravon Pinnacles
Mousillon Might (Oly)
1
2
Round 7
-Artois Chimpanzees-
Saint Lev Swashbucklers (f)
2
2
Parravon Pinnacles
Rochefort Garrison
2
1
Carcassonne Paladins
Bastonne Watchmen.Old
1
1
Mousillon Might (Oly)
Broekwater Brawlers
1
2
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Broekwater Brawlers
bghandras
1840k
Raven
7
5
1
1
11
6
5
20
7
13
16
2.
[L]
Mousillon Might (Oly)
Oly1987
420k
Argonauts
7
5
1
1
12
6
6
12
16
-4
16
3.
[L]
Carcassonne Paladins
Meanandugl
360k
Paladins
7
3
3
1
11
9
2
14
8
6
12
4.
[L]
-Artois Chimpanzees-
chimp2010
1510k
Thugs
7
2
2
3
10
11
-1
6
14
-8
8
5.
[L]
Bastonne Watchmen.Old
SpecialOne
320k
Watchmen
7
2
2
3
6
7
-1
9
20
-11
8
6.
[L]
Saint Lev Swashbucklers (f)
FRSHMN
320k
Swashbucklers
7
0
7
0
8
8
0
19
12
7
7
7.
[L]
Parravon Pinnacles
Kaiowas
360k
Last Leviathan
7
1
3
3
5
8
-3
16
7
9
6
8.
[L]
Rochefort Garrison
darkwing2k6
210k
Garrison
7
0
1
6
6
14
-8
8
20
-12
1
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens