Game
Community
Leagues
Help
32 coaches online • Server time:
10:28
* * *
Did you know?
The most deaths in a
single match
is 8.
Log in
Recent Forum Topics
Secret League zombie...
Designer's Comm...
Why did GW nerf guar...
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E
(
Show all rounds
)
Round 1
Montfort Battle Pilgrims
Hautmont Garrison DLE2
1
0
Aquitaine Révs - Old
Parravon Pinnacles
1
1
Bastonne Watchmen
Almshoven Paladins
2
1
Brionne Admirals
L'anguille Shockers
3
1
Round 2
Almshoven Paladins
Hautmont Garrison DLE2
1
1
Brionne Admirals
Aquitaine Révs - Old
2
1
Bastonne Watchmen
Montfort Battle Pilgrims
2
0
L'anguille Shockers
Parravon Pinnacles
3
2
Round 3
Aquitaine Révs - Old
Hautmont Garrison DLE2
1
2
Brionne Admirals
Almshoven Paladins
2
1
Montfort Battle Pilgrims
Parravon Pinnacles
1
1
Bastonne Watchmen
L'anguille Shockers
1
1
Round 4
Hautmont Garrison DLE2
Parravon Pinnacles
1
0
Bastonne Watchmen
Brionne Admirals
3
1
Aquitaine Révs - Old
Montfort Battle Pilgrims
2
2
L'anguille Shockers
Almshoven Paladins
0
2
Round 5
Bastonne Watchmen
Aquitaine Révs - Old
2
1
Brionne Admirals
Montfort Battle Pilgrims
2
0
L'anguile Shockers
Hautmont Garrison DLE2
1
2
Almshoven Paladins
Parravon Pinnacles
2
2
Round 6
Bastonne Watchmen
Hautmont Garrison DLE2
1
0
L'anguile Shockers
Aquitaine Révs - Old
2
1
Brionne Admirals
Parravon Pinnacles
1
1
Almshoven Paladins
Montfort Battle Pilgrims
1
2
Round 7
Brionne Admirals
Hautmont Garrison DLE2
2
0
L'anguile Shockers
Montfort Battle Pilgrims
1
1
Aquitaine Révs - Old
Almshoven Paladins
1
2
Bastonne Watchmen
Parravon Pinnacles
2
0
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Bastonne Watchmen
datom
360k
Watchmen
7
6
1
0
13
4
9
16
11
5
19
2.
[L]
Brionne Admirals
misterlonestar
1470k
Admirals
7
5
1
1
13
7
6
14
9
5
16
3.
[L]
Hautmont Garrison DLE2
ttorvatn
1800k
Garrison
7
3
1
3
6
7
-1
19
13
6
10
4.
[L]
Montfort Battle Pilgrims
kummo
1720k
Vindicators
7
2
3
2
7
9
-2
14
13
1
9
5.
[L]
Almshoven Paladins
AutoAxpert
1430k
Paladins
7
2
2
3
10
10
0
16
13
3
8
6.
[L]
L'anguile Shockers
JackH
380k
Rage
7
2
2
3
9
12
-3
12
24
-12
8
7.
[L]
Parravon Pinnacles
Kaiowas
360k
Last Leviathan
7
0
4
3
7
11
-4
18
10
8
4
8.
[L]
Aquitaine Révs - Old
bigf
1460k
Révolutionnaires
7
0
2
5
8
13
-5
7
23
-16
2
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens