Game
Community
Leagues
Help
33 coaches online • Server time:
10:35
* * *
Did you know?
The player with the strongest arm is
Cherrystone Hotpack
with 5758 yards passed.
Log in
Recent Forum Topics
Secret League zombie...
Designer's Comm...
Why did GW nerf guar...
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3
(
Show all rounds
)
Round 1
Aquitaine Révs - Old
Bordeleaux Krakens
1
2
- Carcassonne Dragons -
Quenelles_Chargers
1
2
L'anguile Shockers
Brionne Admirals
1
2
Montfort Battle Pilgrims
Gisoreux Bisons
0
3
Round 2
Aquitaine Révs - Old
L'anguile Shockers
2
1
Montfort Battle Pilgrims
- Carcassonne Dragons -
1
0
Bordeleaux Krakens
Brionne Admirals
1
1
Gisoreux Bisons
Quenelles_Chargers
0
0
Round 3
- Carcassonne Dragons -
Brionne Admirals
0
2
Montfort Battle Pilgrims
Bordeleaux Krakens
2
1
L'anguile Shockers
Quenelles_Chargers
1
2
Aquitaine Révs - Old
Gisoreux Bisons
0
2
Round 4
Quenelles_Chargers
Brionne Admirals
0
2
L'anguile Shockers
- Carcassonne Dragons -
1
2
Bordeleaux Krakens
Gisoreux Bisons
1
2
Montfort Battle Pilgrims
Aquitaine Révs - Old
2
0
Round 5
Gisoreux Bisons
Brionne Admirals
1
1
Aquitaine Révs - Old
- Carcassonne Dragons -
0
0
Bordeleaux Krakens
Quenelles_Chargers
1
2
Montfort Battle Pilgrims
L'anguile Shockers
1
1
Round 6
Gisoreux Bisons
- Carcassonne Dragons -
0
0
Aquitaine Révs - Old
Brionne Admirals
0
2
Montfort Battle Pilgrims
Quenelles_Chargers
2
2
Bordeleaux Krakens
L'anguile Shockers
2
0
Round 7
Aquitaine Révs - Old
Quenelles_Chargers
1
2
Bordeleaux Krakens
- Carcassonne Dragons -
0
1
L'anguile Shockers
Gisoreux Bisons
0
1
Montfort Battle Pilgrims
Brionne Admirals
2
0
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Gisoreux Bisons
Laskas
310k
Island Hoppers
7
4
3
0
9
2
7
21
12
9
0
2.
[L]
Montfort Battle Pilgrims
kummo
1720k
Vindicators
7
4
2
1
10
7
3
21
15
6
0
3.
[L]
- Carcassonne Dragons -
Sharkrudi
1690k
Dragons
7
2
2
3
4
6
-2
22
13
9
0
4.
[L]
Brionne Admirals
misterlonestar
1470k
Admirals
7
4
2
1
10
5
5
13
16
-3
0
5.
[L]
Quenelles_Chargers
The_Murker
1250k
Chargers
7
4
2
1
10
8
2
16
18
-2
0
6.
[L]
Bordeleaux Krakens
neubau
330k
Chimpanzees
7
2
1
4
8
9
-1
15
15
0
0
7.
[L]
L'anguile Shockers
JackH
380k
Rage
7
0
1
6
5
12
-7
14
19
-5
0
8.
[L]
Aquitaine Révs - Old
bigf
1460k
Révolutionnaires
7
1
1
5
4
11
-7
8
22
-14
0
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens