Game
Community
Leagues
Help
37 coaches online • Server time:
10:21
* * *
Did you know?
Up until now, 1486832 players have died on the pitch.
Log in
Recent Forum Topics
Secret League zombie...
Designer's Comm...
Why did GW nerf guar...
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS
(
Show all rounds
)
Round 1
Rochefort Rage - DLE2
Carcassonne Dragons dle2
2
1
Hochpointe Ravens DLE2
Hendaye Barracudas dle2
1
1
Parravon Chimpanzees
Virgirac Vinters
2
1
Lyonesse Island Hoppers
Aquitaine Révs - Old
1
4
Saint Lev Swashies
Skajadholm Argonauts dle2
1
2
Round 2
Lyonesse Island Hoppers
Virgirac Vinters
Rochefort Rage - DLE2
Saint Lev Swashies
1
2
Aquitaine Révs - Old
Hochpointe Ravens DLE2
1
1
Skajadholm Argonauts dle2
Carcassonne Dragons dle2
1
1
Parravon Chimpanzees
Hendaye Barracudas dle2
1
0
Round 3
Aquitaine Révs - Old
Rochefort Rage - DLE2
1
1
Virgirac Vinters
Hendaye Barracudas dle2
3
1
Hochpointe Ravens DLE2
Carcassonne Dragons dle2
2
1
Parravon Chimpanzees
Saint Lev Swashies
1
2
Lyonesse Island Hoppers
Skajadholm Argonauts dle2
2
3
Round 4
Carcassonne Dragons dle2
Hendaye Barracudas dle2
Parravon Chimpanzees
Skajadholm Argonauts dle2
1
2
Virgirac Vinters
Hochpointe Ravens DLE2
2
2
Lyonesse Island Hoppers
Rochefort Rage - DLE2
0
1
Aquitaine Révs - Old
Saint Lev Swashies
0
1
Round 5
Rochefort Rage - DLE2
Hochpointe Ravens DLE2
0
1
Virgirac Vinters
Skajadholm Argonauts dle2
0
3
Lyonesse Island Hoppers
Hendaye Barracudas dle2
0
1
Parravon Chimpanzees
Aquitaine Révs - Old
1
1
Saint Lev Swashies
Carcassonne Dragons dle2
1
0
Round 6
Parravon Chimpanzees
Rochefort Rage - DLE2
Virgirac Vinters
Carcassonne Dragons dle2
0
2
Lyonesse Island Hoppers
Hochpointe Ravens DLE2
1
2
Saint Lev Swashies
Hendaye Barracudas dle2
1
1
Aquitaine Révs - Old
Skajadholm Argonauts dle2
1
2
Round 7
Rochefort Rage - DLE2
Hendaye Barracudas dle2
Aquitaine Révs - Old
Virgirac Vinters
3
3
Parravon Chimpanzees
Carcassonne Dragons dle2
2
2
Hochpointe Ravens DLE2
Skajadholm Argonauts dle2
2
1
Lyonesse Island Hoppers
Saint Lev Swashies
0
2
Round 8
Parravon Chimpanzees
Hochpointe Ravens DLE2
Rochefort Rage - DLE2
Skajadholm Argonauts dle2
Virgirac Vinters
Saint Lev Swashies
Aquitaine Révs - Old
Hendaye Barracudas dle2
2
1
Lyonesse Island Hoppers
Carcassonne Dragons dle2
0
2
Round 9
Parravon Chimpanzees
Lyonesse Island Hoppers
Rochefort Rage - DLE2
Virgirac Vinters
Skajadholm Argonauts dle2
Hendaye Barracudas dle2
1
0
Aquitaine Révs - Old
Carcassonne Dragons dle2
3
1
Hochpointe Ravens DLE2
Saint Lev Swashies
2
1
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Saint Lev Swashies
Matthueycamo
1740k
Swashbucklers
8
5
1
2
11
7
4
25
7
18
0
2.
[L]
Hochpointe Ravens DLE2
The_Demon
1680k
Raven
8
5
3
0
13
8
5
29
16
13
0
3.
[L]
Aquitaine Révs - Old
bigf
1460k
Révolutionnaires
9
3
4
2
16
12
4
22
11
11
0
4.
[L]
Parravon Chimpanzees
chimp2010
1480k
Chimpanzees
6
2
2
2
8
8
0
12
14
-2
0
5.
[L]
Hendaye Barracudas dle2
Rictor
1310k
Barracudas
7
1
2
4
5
9
-4
22
20
2
0
6.
[L]
Skajadholm Argonauts dle2
det
1350k
Argonauts
8
6
1
1
15
8
7
6
17
-11
0
7.
[L]
Rochefort Rage - DLE2
darkwing2k6
1500k
Rage
5
2
1
2
5
5
0
5
11
-6
0
8.
[L]
Virgirac Vinters
Valen
1520k
Silencieux
6
1
2
3
9
13
-4
9
14
-5
0
9.
[L]
Carcassonne Dragons dle2
Arturidas
1270k
Dragons
8
2
2
4
10
11
-1
10
19
-9
0
10.
[L]
Lyonesse Island Hoppers
FRSHMN
1360k
Island Hoppers
7
0
0
7
4
15
-11
6
17
-11
0
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens