Game
Community
Leagues
Help
45 coaches online • Server time:
19:22
* * *
Did you know?
249 games were played yesterday.
Log in
Recent Forum Topics
Vamps win another ma...
1150 - OWA TT Tourna...
SWL Season 100!
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3
(
Show all rounds
)
Round 1
-Artois Chimpanzees-
Bastonne Watchmen
2
1
Saint Lev Stingers
Hautmont Garrison DLE2
1
1
Almshoven Paladins
Moslac Might
1
1
Parravon Pinnacles
Broekwater Brawlers
0
2
Round 2
Hautmont Garrison DLE2
Broekwater Brawlers
1
2
Almshoven Paladins
-Artois Chimpanzees-
1
3
Saint Lev Stingers
Parravon Pinnacles
1
2
Moslac Might
Bastonne Watchmen
2
0
Round 3
-Artois Chimpanzees-
Broekwater Brawlers
1
2
Parravon Pinnacles
Bastonne Watchmen
2
2
Saint Lev Stingers
Moslac Might
0
4
Almshoven Paladins
Hautmont Garrison DLE2
0
2
Round 4
Broekwater Brawlers
Bastonne Watchmen
2
1
-Artois Chimpanzees-
Parravon Pinnacles
2
3
Moslac Might
Hautmont Garrison DLE2
2
1
Saint Lev Swashies
Almshoven Paladins
0
1
Round 5
Hautmont Garrison DLE2
Bastonne Watchmen
2
1
Moslac Might
Broekwater Brawlers
1
2
Almshoven Paladins
Parravon Pinnacles
2
2
Saint Lev Swashies
-Artois Chimpanzees-
3
1
Round 6
Hautmont Garrison DLE2
Parravon Pinnacles
1
2
Saint Lev Swashies
Broekwater Brawlers
1
3
Almshoven Paladins
Bastonne Watchmen
3
2
Moslac Might
-Artois Chimpanzees-
0
2
Round 7
Saint Lev Swashies
Bastonne Watchmen
1
1
Almshoven Paladins
Broekwater Brawlers
0
2
Moslac Might
Parravon Pinnacles
1
0
-Artois Chimpanzees-
Hautmont Garrison DLE2
1
1
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Broekwater Brawlers
bghandras
1840k
Raven
7
7
0
0
15
5
10
25
5
20
0
2.
[L]
Parravon Pinnacles
Kaiowas
360k
Last Leviathan
7
3
2
2
11
11
0
18
11
7
0
3.
[L]
Hautmont Garrison DLE2
ttorvatn
1800k
Garrison
7
2
2
3
9
9
0
17
11
6
0
4.
[L]
Almshoven Paladins
AutoAxpert
1430k
Paladins
7
2
2
3
8
12
-4
21
15
6
0
5.
[L]
Moslac Might
The_Demon
1660k
Argonauts
7
4
1
2
11
6
5
8
19
-11
0
6.
[L]
-Artois Chimpanzees-
chimp2010
1510k
Thugs
7
3
1
3
12
11
1
11
20
-9
0
7.
[L]
Bastonne Watchmen
datom
360k
Watchmen
7
0
2
5
8
14
-6
8
17
-9
0
8.
[L]
Saint Lev Swashies
Matthueycamo
1740k
Swashbucklers
7
1
2
4
7
13
-6
15
25
-10
0
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens